سوال های متداول

وام مسکن یک وام برای یک هدف خاص است. این وام برای خرید، ساخت و یا نوسازی یک ملک انجام می شود. به بیان ساده: تعداد بسیار کمی از ما به اندازه کافی پول پس انداز کرده ایم تا بتوانیم خانه بخریم. به منظور امکان خرید یا ساخت و ساز، از بانک یا موسسه اعتباری درخواست وام می دهید. وام می تواند توسط یک نفر به تنهایی یا توسط چند نفر با هم، به عنوان مثال با همسر یا یکی از اعضای خانواده دریافت شود. خانه ای که می خرید یا می سازید به عنوان امنیت برای موسسه اعتباری عمل می کند. اگر وام قابل بازپرداخت نباشد، خانه برای پرداخت بدهی وام سلب می شود.
 
برای دریافت وام باید شرایط خاصی رعایت شود:
 
– درآمد پایدار و به اندازه کافی بالا
– اعتبار خوب (SCHUFA مثبت) 
همچنین توصیه می کنیم حداقل 10 درصد از قیمت خرید را به عنوان پیش پرداخت برای تامین وام خانه داشته باشید. (نکته: وام بدون پیش پرداخت با داشتن وضعیت مالی خوب نیز قابل انجام می‌باشد). پیش پرداخت کافی به معنای کاهش هزینه های وام، بازپرداخت سریع تر و نرخ بهره ارزان تر است.
قبل از اینکه با خیال راحت تصمیم به گرفتن وام کنید، مهم است که وام دهندگان مختلف و شرایط آنها را با هم مقایسه کنید. این کار بسیار وقت گیری هست، چون مقایسه بسیار دشوار است.، به ویژه برای افراد معمولی، زیرا تعداد وام دهندگان بسیار زیاد است.  ما این وظیفه مهم را برای شما انجام میدهیم و مشاوره رایگان تامین وام مناسب را در اختیارتان قرار میدهیم.. کارشناسان مالی ما گزینه های مختلف را برای شما توضیح می دهند، کمک های مالی دولتی را شناسایی می کنند و برای یافتن شرایط بهینه تامین مالی ساختمان با شما همکاری می کنند.
قسطی که به بانک بازپرداخت می کنید از دو جزء تشکیل شده است:
1. قسمت بازپرداخت، یعنی مبلغی که برای کاهش مبلغ وام گرفته شده (مبلغ وام شما) بازپرداخت می کنید.
2. سودی که بانک برای وام دریافت می کند.
هنگام تعیین نرخ بهینه ماهانه خود، باید هزینه های ثابت زندگی و هزینه های برنامه ریزی نشده احتمالی خود را در نظر بگیرید. یک دستورالعمل رایج این است که کل نرخ بازپرداخت ماهانه نباید از 35 تا 40 درصد درآمد خالص خانواده شما تجاوز کند.
با بازپرداخت ماهانه، مبلغ بازپرداخت وام شما سال به سال کاهش می یابد. این بدان معناست که مبلغ پرداختی برای سود وام نیز کاهش می یابد، در حالی که میزان بازپرداخت افزایش می یابد. مقدار کل پرداخت ماهانه معمولاً ثابت می ماند.
بازپرداخت ویژه می تواند به پرداخت سریعتر وام کمک کند. در پایان تعهد نرخ بهره قراردادی، ممکن است هنوز یک بدهی باقی مانده باشد. این می تواند با سهام بازپرداخت شود یا با تامین مالی بعدی (یعنی وام جدید) جایگزین شود.

درآمد:

  • ۳ فیش حقوقی آخر (Die letzten 3 Lohnabrechnungen)
  • آخرین فیش حقوق سال قبل (Dezember-Abrechnung)
  • برای بازنشستگان: گواهی بازنشستگی (Rentenbescheid)
  • پیش پرداخت برای وام: صورت‌حساب بانکی که پس‌انداز شما را نشان می‌دهد
  • در صورت داشتن وامهای دیگر (شخصی یا مسکن): ارائه قرارداد آن وامها

ملک (این اسناد را معمولاً از ماکلر یا فروشنده دریافت می کنید)

  • ثبت سند (Grundbuchauszug) 
  • اطلاعات ملک (EXPOSÉ)
  • نقشه میدان/طرح سایت (Lageplan)
  • نقشه های ساخت و ساز / پلان طبقه
  • عکس های ملک
برای ساختمان های جدید: شرح ساختمان، درخواست/تصویب ساختمان، نقشه ها/طرح های ساخت و ساز تایید شده
برای تخمین حداکثر قیمتی که خانه شما می تواند هزینه کند، باید بودجه خود را محاسبه کنید. یک قانون کلی که اغلب استفاده می شود، قانون درآمد خالص سالانه سه گانه است. بر این اساس، نباید بیش از سه برابر درآمد خالص سالانه خود را صرف خرید خانه کنید. 
قانون کلی دیگر، قانون 40 درصد است. پرداخت وام ماهانه برای ملک نباید بیش از 35-40٪ از درآمد خالص ماهانه شما باشد. بنابراین اگر شما و همسرتان مجموعا درآمد خالص ماهانه 6000 یورو دارید، پرداخت وام ماهانه شما نباید از 2400 یورو بیشتر باشد.
توجه: این قوانین سرانگشتی فقط دستورالعمل‌های بسیار تقریبی را برای حداکثر قیمت خرید و مبلغ احتمالی وام به شما ارائه می‌دهند. اگر در مورد محاسبه مطمئن نیستید، کارشناسان مالی ما خوشحال خواهند شد که با مشاوره به شما کمک کنند.
تنها با مقایسه پیشنهادات موسسات اعتباری مختلف می توانید متوجه شوید که نرخ بهره فعلی برای تامین مالی ساختمان چقدر است. همانطور که قبلا ذکر شد، کارشناسان ما با کمال میل به شما کمک می کنند تا نرخ سود تامین مالی ساختمان خود را بررسی کرده و بهترین شرایط را برای خود بیابید.
نرخ بهره در طول زمان تغییر می کند: آنها تحت تأثیر عوامل مختلفی مانند وضعیت کلی اقتصادی و سیاست پولی بانک های مرکزی قرار دارند. ناگفته نماند که شما نمی توانید این را کنترل کنید. با این حال، شما می توانید عامل دیگری را کنترل کنید. وضعیت مالی شما تأثیر بسزایی در میزان سود دارد. یک وضعیت مالی با ثبات و دارایی کافی می تواند تأثیر مثبتی بر نرخ بهره در تأمین مالی ساختمان شما داشته باشد.
اگر برای شما امکان پذیر است، بالاترین نرخ بازپرداخت ممکن و مدت وام کوتاه تری را انتخاب کنید. این می تواند هزینه کلی وام شما را کاهش دهد، اگرچه لزوما منجر به کاهش نرخ بهره نمی شود. به یاد داشته باشید که بازپرداخت بیشتر و کوتاه‌مدت‌تر منجر به پرداخت‌های ماهانه بزرگ‌تر می‌شود، که همچنان باید برای شما مقرون به صرفه باشد 
هیچ بانکی وجود ندارد که برای تمام وامهای خرید و ساخت خانه بهترین باشد. وظیفه شما این است که با کارشناسان مجرب وام مسکن کار کنید تا موردی را پیدا کنید که نیازهای شخصی شما را از طیف گسترده ای از وام دهندگان برآورده کند
به نرخ سود بانک های مختلف نگاه کنید و مقایسه کنید که چه کسانی بهترین شرایط را ارائه می دهند. حتی یک تفاوت کوچک در نرخ بهره می تواند وام را برای شما بسیار گران تر کند.
مدت زمان تامین مالی ساختمان به طور متوسط ​​15-35 سال است. زمان دقیق به سه عامل بستگی دارد
 
۱. نوع تامین مالی ساخت و ساز
با وام بازپرداخت کامل ، مدت بازپرداخت و نرخ بهره ثابت یکسان است. بنابراین اگر نرخ سود ثابت , ۲۵ یا ۳۰ ساله  توافق شده باشد، کل وام باید در این مدت به طور کامل پرداخت شود.
با وام ۱۰ ساله یا ۱۵ ساله فقط مدت نرخ سود ثابت مشخص می شود. در بیشتر موارد، پس از انقضای نرخ سود ثابت، وام هنوز به طور کامل بازپرداخت نشده است. باقی مانده بدهی را می توان با پرداخت یکجا  یا با تامین مالی بعدی بازپرداخت کرد
 
۲. مبلغ وام
هر چه مبلغ وام کمتر و بازپرداخت ماهانه بیشتر باشد، تامین مالی ساختمان سریعتر پرداخت می شود.
 
۳. اقساط ثابت ماهیانه
می توان با تغییر نرخ بازپرداخت یا بازپرداخت ویژه، مدت زمان تامین مالی ساختمان را کوتاه کرد. مدت را می توان با افزایش بازپرداخت یا پرداخت های اضافی کاهش داد.
یک قرار ملاقات برای مشاوره ترتیب دهید.

در دانش نامه وام ایرانیان مطالب بسیار کاربردی وجود دارد برای مشاهده روی لینک زیر کلیک کنید:

اگر جواب سوال خود را دریافت نکردید همین الان با دریافت وقت مشاوره رایگان از مشاوران وام ایرانیان بپرسید.
 

از طریق روش های زیر همین الان یک وقت مشاوره رایگان تنظیم کنید

تماس تلفنی

برای دریافت وقت مشاوره شما می توانید با شماره 01608124387 تماس بگیرید.

ارسال ایمیل

برای دریافت مشاوره یک ایمیل با عنوان وقت مشاوره برای ایمیل info@vamiranian.com ارسال کنید.

پیا م در واتس آپ

برای دریافت وقت مشاوره شما می توانید به شماره 017655374091 در واتس آپ پیام بدید.