چگونه قبل از خرید، خانه دلخواه خود را برآورد و بررسی کنیم؟

بازدید خانه در راه است – یکی از مهم ترین تاریخ ها در راه رسیدن به چهار دیواری خودتان. در اینجا می توانید به معنای واقعی کلمه پشت نمای ملک را نگاه کنید و متوجه شوید که آیا خانه ای که در عکس ها و توضیحات بسیار امیدوارکننده به نظر می رسید، در واقعیت نیز انتظارات شما را برآورده می کند.

چرا بازدید خانه اینقدر مهم است؟

به طور کلی، گشت و گذار در خانه باید در مورد احساس خانه، گرفتن جو و تصور اینکه آیا و چگونه می توانید در این اتاق ها زندگی کنید. مهمتر از همه، این قرار در خدمت شناسایی عیوب احتمالی و نیاز به تعمیر است. مهم نیست که تماشا چقدر احساسی است، همیشه باید سعی کنید هر اتاق را به طور سیستماتیک و با چشمان باز مرور کنید.

در نهایت، بازرسی خانه فرصت خوبی برای پرسیدن سؤالات از فروشنده و/یا نماینده، کسب اطلاعات بیشتر در مورد ملک و شروع هرگونه مذاکره قیمت است. همانطور که می بینید، چیزهای زیادی برای فکر کردن وجود دارد، بنابراین این قرار باید به خوبی آماده شود.

قبل از قرار ملاقات برای روز بزرگ آماده شوید:

قبل از اینکه به گشت و گذار بپردازید، باید حداقل یک بار منطقه را کاوش کنید. یک نمای کلی از محله، زیرساخت ها، سطوح سر و صدا و جو کلی دریافت کنید. آیا محیط دوستدار کودک است؟ خرید، مدارس و وسایل حمل و نقل چطور؟

قبل از دیدن خانه، باید اطلاعات زیر را داشته باشید:

 • اطلاعات کلی(Exposé)
 • پلان طبقه و فضای نشیمن
 • سال ساخت و شرح ساخت
 • تاریخ آخرین بازسازی

همچنین داشتن  مدارک زیر خوب است:
 • ثبت سند (Grundbuchauszug) (جدید تر  از 3 ماه): نشان می دهد که آیا خانه عاری از بار است و مالک قانونی کیست.
 • ثبت محموله های ساختمانی (Baulastenverzeichnis) : اطلاعاتی را در مورد محموله های ساختمانی احتمالی، مانند حق تقدم یا محدودیت های ساختمانی ارائه می دهد.
 • طرح منطقه‌بندی/طرح‌های ساختمانی (Flächennutzungsplan/Baupläne) : اطلاعاتی در مورد استفاده مجاز از ملک و توسعه ارائه می‌کند.
 • طرح توسعه (Bebauungsplan) : نشان می دهد که کدام تغییرات ساختاری امکان پذیر است و کدام مقررات اعمال می شود.
 • هزینه های توسعه (Wirtschaftsplan) : از هزینه های توسعه که قبلاً پرداخت شده یا هنوز معوق هستند اطلاع می دهد.
 • گواهی انرژی (Energieausweis) اطلاعاتی در مورد مصرف انرژی و بهره وری انرژی ملک ارائه می دهد.

در حین تماشای خانه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

اکنون بالاخره زمان ملاقات فرا رسیده است – به طور ایده آل در نور روز، زیرا هر نقصی را می توان در نور طبیعی به بهترین شکل مشاهده کرد. شما همچنین می توانید ببینید که چگونه نور به اتاق های مختلف می افتد – این به شما تصور خوبی از فضای زندگی می دهد.

مرحله 1: خانه را مشاهده کنید و وضعیت کلی ملک را ارزیابی کنید

قبل از ورود به خانه از بیرون به وضعیت کلی ملک نگاه کنید. این اطلاعات اولیه در مورد وضعیت و مراقبت ارائه می دهد.

 • آیا ترک، آثار رطوبت یا گچ در حال فرو ریختن در نما می بینید ؟ از فروشنده یا کارگزار در مورد آخرین اقدامات نوسازی بپرسید.
 • آیا سقف دارای کاشی های مفقود، آسیب دیده یا لغزنده است؟
 • آیا پنجره ها و درها به خوبی عایق بندی شده اند و به راحتی بسته می شوند؟ شیشه های دوجداره و قاب پنجره های جدیدتر نشان دهنده عایق حرارتی خوب است.
 • آیا باغ و محوطه های بیرونی مرتب هستند ؟ این معمولاً نشان دهنده نگهداری دقیق از کل ملک است.
 • نگاهی به گاراژ و ساختمان های جانبی بیندازید . باغ خانه، سوله، مهمانسرا، کارگاه یا گلخانه در چه شرایطی است؟

مرحله 2: توجه کنید که خانه از داخل چگونه به نظر می رسد.

اکنون هیجان انگیز می شود: شما در داخل هستید و در نهایت می توانید ایده ای از زندگی در اینجا به دست آورید. به نکات زیر توجه ویژه ای داشته باشید:

 • چیدمان اتاق: آیا اتاق ها متناسب با سبک زندگی شما هستند؟ آیا مبلمان شما اینجا جا می شود؟ آیا می توانید تصور کنید که در اینجا آشپزی کنید، کار کنید و شب های دنج را سپری کنید؟
 • دیوارها، سقف و کف: آیا ترک و لکه روی دیوارها می بینید؟ سقف ها چگونه به نظر می رسند؟ طبقات در چه وضعیتی هستند؟ تخته های کف جیر می توانند جذاب باشند، اما همچنین می توانند بسیار آزاردهنده باشند.
 • برق : آیا پریزهای کافی وجود دارد و آیا ظاهر مدرن دارند؟ همچنین مهم است زیرا تاسیسات الکتریکی منسوخ شده می تواند امکانات تکنولوژی ساختمان مدرن را محدود کند.
 • گرمایش: چشمانتان را اینجا باز کنید. بررسی کنید که آیا همه چیز به روز و کاربردی است یا خیر. مهم است که نگاه دقیقی بیندازید، به ویژه با توجه به الزام به بازسازی . چه چیزی برای گرمایش استفاده می شود؟ وضعیت سیستم گرمایش چگونه است؟ اگر سیستم گرمایش قدیمی است، ممکن است نیاز به تعویض سیستم گرمایشی داشته باشید .
 • عایق کاری و عایق کاری: آیا بر روی پنجره ها احساس می کنید ؟ این نشان دهنده عایق ضعیف است. ضخامت و وضعیت مواد عایق روی دیوارها و سقف نیز باید بررسی شود.
 • سرویس های بهداشتی: آیا همه شیرها، دوش ها و توالت ها کار می کنند؟ آیا علائمی از کپک وجود دارد؟
 • سیستم آب آشامیدنی: کیفیت آب چگونه است؟ لوله ها هنوز سالم هستند؟ در مورد آخرین آزمایش کیفیت آب بپرسید.
 • زیرزمین : آیا زیرزمین خشک است و به خوبی تهویه می شود؟ آیا می تواند به عنوان فضای ذخیره سازی اضافی، یک اتاق سرگرمی یا شاید حتی یک دفتر کار خانگی باشد؟
 • بو: مراقب بوهای غیر معمول باشید. آیا جایی بوی کپک می‌دهد یا رطوبت؟ این اصلاً خوب نیست – حتماً در مورد آن با فروشنده صحبت کنید.

مرحله 3: تمام سؤالات خود را در حین بازرسی خانه از فروشنده بپرسید.

هر چیزی که فکرش را می کنید از فروشنده یا نماینده بپرسید. نترسید، بالاخره این یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های زندگی شماست.

 • چرا خانه فروخته می شود و مدت زمان فروش آن چیست؟
 • آیا نقص شناخته شده ای وجود دارد؟
 • آخرین باری که بازسازی، نوسازی یا نوسازی کردید کی بود؟
 • آیا مصالح ساختمانی حاوی مواد مضر (آزبست) وجود دارد؟
 • آیا محدودیت یا حقوق شخص ثالث وجود دارد؟ ( حق عبور، محدودیت های ساختمانی و غیره)
 • هزینه های اضافی در سال های اخیر چگونه توسعه یافته است؟
 • محله و زیرساخت چطور است؟ آیا ساختمان های جدید برنامه ریزی شده است؟
 • صدای ترافیک چطور؟ و غیره.

آیا هنگام خرید خانه باید شخصی را در قرار ملاقات با خود ببرید؟

خرید خانه یکی از بزرگترین تصمیماتی است که در زندگی می گیرید. به همین دلیل بسیار منطقی است که شخصی را با خود به تماشای تماشا ببرید که عینی و صادق باشد. یک همراه می تواند چیزهایی را که ممکن است از دست داده اید متوجه شود و به شما کمک کند دید متعادل تری از ملک داشته باشید. پس از مشاهده، می توانید برداشت های خود را با همراه خود در میان بگذارید و جزئیاتی را ثبت کنید که به شما در تصمیم گیری بعدا کمک می کند.
در صورت امکان، فردی را که در زمینه املاک یا ساخت و ساز می داند همراه خود ببرید. یک متخصص بهتر می تواند جنبه های فنی را ارزیابی کرده و عیوب را کشف کند.

چگونه هنگام تماشای یک خانه تأثیر خوبی بر جای می گذارید؟

از قرار ملاقات استفاده کنید تا تأثیر مثبتی بر فروشنده یا نماینده بگذارید. به موقع برسید یا حتی چند دقیقه زودتر برسید – این نشان دهنده علاقه و احترام واقعی شما به وقت یکدیگر است.
خودتان را معرفی کنید، چیزی در مورد خودتان بگویید و اینکه چرا به خانه علاقه دارید. این یک ارتباط شخصی ایجاد می کند و نشان می دهد که شما فقط یک شخص علاقه مند دیگر نیستید، بلکه کسی هستید که واقعاً مشتاق ملک است.
لباس آراسته و مناسب نشانگر حرفه ای بودن است. اما شما مجبور نیستید لباس بپوشید. اساساً در مورد تراوش کردن قابل اعتماد و جدیت است بدون اینکه خیلی رسمی به نظر برسد.
در حین مشاهده، سؤالاتی بپرسید که نشان می دهد شما واقعاً به خانه علاقه مند هستید و به طور جدی به خرید آن فکر می کنید. اما مراقب باشید: یک نگرش بیش از حد انتقادی می تواند معکوس باشد. سوالات و نظرات سازنده خوب هستند، اما انتقاد بیش از حد می تواند فروشنده را ناراحت یا منصرف کند.
در پایان گشت و گذار در خانه، تشکر از شما برای وقت و فرصتی که برای گشت و گذار در اختیار ما قرار دادید، یک حرکت خوب است.

بعد از گشت و گذار در خانه بعد چه اتفاقی می افتد؟

بازرسی خانه به پایان رسیده است و اکنون مرحله به همان اندازه مهم آغاز می شود: پیگیری. ابتدا باید کمی زمان بگذارید تا برداشت ها و اطلاعات زیادی را پردازش کنید. به این فکر کنید که به طور خاص چه چیزی را دوست داشتید و در کجا ممکن است نگرانی داشته باشید. لیست مزایا و معایب می تواند برای سازماندهی افکار شما بسیار مفید باشد.
اگر سوالی در حین مشاهده بی پاسخ ماند، اکنون زمان مناسبی است که آنها را روشن کنید. ممکن است بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد ملک به دست آورید یا جزئیات خاصی را با فروشنده یا نماینده در میان بگذارید. در پیگیری شک نکنید
اگر به خانه علاقه مند هستید، بهتر است یک قرار ملاقات دوم ترتیب دهید. در طی یک تور دیگر، می توانید نگاهی دیگر به ملک بیندازید و هر جنبه ای که ممکن است نادیده گرفته شده باشد را از نزدیک نگاه کنید.
پس از تصمیم گیری نهایی در مورد خانه، مذاکرات در مورد قیمت خرید و شرایط بیشتر آغاز می شود. این مهم است که به خوبی آماده باشید و در صورت لزوم از متخصصان مشاوره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + ده =